Blog & Haberler

Lastolite (Manfrotto)

Stüdyo aksesuarları ve ışıklandırma yardımcıları alanında dünyada olduğu gibi ülkemizde de en çok bilinen markalardan olan Lastolite’ın ürün skalasında yok yok diyebiliriz. Sizde yoksa bile bir arkadaşınızda mutlaka Lastolite marka ışık aksesuarlarından görmüşsünüzdür. Verdiğiniz paranın karşılığını size sonuna kadar geri veren Lastolite, yüksek kaliteli ürünleriyle fotoğrafçılığa yeni başlamış olanlardan profesyonellere değin her seviye fotoğrafçı için bir şeyler sunuyor. El reflektörleri konusunda herhangi bir eksiği yok; geniş bir skalada farklı boyut, tür ve renklerde ürün seçenekleri mevcut. Bir bu rehberde sadece en popüler olanlarına yer verdik, Lastolite’ın sitesini incelediğinizde tüm modellerinin yanı sıra braket, destek kolları ve stand gibi aksesuarlarını da bulabilirsiniz.

YUVARLAK KATLANABİLİR REFLEKTÖR: Katlanabilir özellikli yuvarlak reflektörleri 30cm, 50cm, 75cm, 95cm ve 120cm çaplarında ve gümüş/ beyaz, Sunire/gümüş, Sunire/beyaz, altın/ beyaz, gümüş/altın ve Sunlite/SoftSilver renklerinde üretiliyor. İki-stop yoğunluklu difüzörünü ise 50cm ve daha büyük boyutlarda bulabilirsiniz. 30cm 60TL, 50cm 95TL, 75cm 140TL, 95cm 230TL, 120cm 270TL

BOTTLETOP 5’I 1 ARADA SET: Lastolite’ın 5’i 1 arada setinin içerisinde bir difüzör panelin yanı sıra lastikli (fermuarlı tasarım tercih edilmemiş) kılılar var. Altın/beyaz ve Sunire/gümüş renklerindeki bu kılılarla birlikte difüzör paneli dört farklı boyutta üretilmekte: 50cm 145TL; 75cm 180TL; 95cm 240TL; 120cm 300TL

TRIGRIP REFLEKTÖR VE DİFÜZÖRLER: Lastolite TriGrip reflektör ve difüzör ürünleri sağlan bir tutma yeriyle birlikte elinizi sıkıca tutan askısı sayesinde ürünü herhangi bir standa ya da desteğe ihtiyaç duymadan tek elinizle doğru bir biçimde ayarlayabilmenizi sağlıyor. TriGrip’in askısı sayesinde bu tarz ürünleri uzun süre tutma sonrasında elde oluşan ağrıdan da kurtuluyorsunuz. Reflektör ve difüzör seçeneklerinin yanı sıra TriGrip ürün ağında dilektör de bulunuyor. Dilektörün bir tarafı ışığı sektirmenizi sağlarken diğer tarafı ise iki-stop değerli geçirgen difüzör kumaşıyla ışığı yayıyor. Bunların tamamı piyasada üç farklı boyutta mevcut:
Mini (45cm): Gümüş/beyaz, altın/beyaz, Sunire/gümüş ve Sunlite/SoftSilver: 200TL
Standard (75cm): Gümüş/beyaz, altın/ beyaz ve Sunire/gümüş: 300TL.
Standard dilektör (75cm): SoftGold ve SoftSilver/iki-stop difüzör: 290TL
Standard difüzör (75cm): (bir- ve iki-stop): 290TL.
Büyük (120cm): Gümüş/beyaz, altın/beyaz, Sunire/gümüş ve Sunlite/SoftSilver: 390TL.
Büyük dilektör (120cm): SoftSilver/ iki-stop difüzör: 300TL. Büyük difüzör (120cm): (bir-stop ve iki-stop): 300TL.

PANELITE: Büyük ve aynı zamanda katlanabilir reflektör veya difüzöre ihtiyacınız varsa 180x120cm boyutlu Panelite ürünü tam size göre. 450TL civarında satılan bu ürünü piyasada gümüş/beyaz, Sunire/beyaz, Sunlite/SoftSilver, gümüş/altın, Sunire/ gümüş, altın/gümüş ve iki-stop difüzör seçeneklerinde bulabilirsiniz.

TRIFLIP: TriGrip’in tasarımını yansıtıcı renklerin çok yönlülüğüyle bir araya getirdiğinizde ortaya TriFlip çıkıyor: 8’i 1 arada reflektör ve difüzör kombinasyonu. Setin içerisinde iki-stop TriGrip difüzörün yanı sıra yedi tane yansıtıcı yüzey rengi bulunuyor: siyah, altın, Sunire, Sunlite, gümüş, SoftSilver ve beyaz. İki boyutta mevcut: Mini (45cm) 85$ ve Standard (75cm) 110$. Ayrıca 75cm olanıyla birlikte braket, stand ve çantanın da yer aldığı Deluxe setin iyatı 230$ civarında. Standard (75cm) altın/beyaz TriGrip ve iki çift taralı kılıfın yer aldığı 6-in-1 setin iyatı ise 200$.

TRIFLECTOR MKII: Stüdyo fotoğrafçıları arasında popüler olan ama aynı zamanda dış mekan çekimlerinde de kullanılan Trilector MkII ürünü üç tane katlanır paneli bir arada tutan ve menteşeli tasarımı sayesinde her birinin ayrı ayrı ayarlanabilmesini sağlayan harika bir sistem. Bu koca seti katlayıp çantasına yerleştirdiğinizde sadece 1.6kg ağırlığa sahip. Bu ürünü gümüş/beyaz panellerle 180$’a, Sunfire/gümüş panellerle ise 195$’a bulabilirsiniz. Üç panelin yer aldığı ilave setin iyatı ise 60$ civarında.

SKYLITE: Paranızın karşılığını sonuna kadar alabileceğiniz çerçeveli büyük reflektör/difüzör panel. Difüzör malzemesini tutturduğunuz haif ve dayanıklı bir çerçeveye sahip. Çerçevede bulunan elastik şerit sayesinde kolaylıkla ve hızlıca kurup aynı şekilde dökebiliyorsunuz. Small (1.1×1.1m); Medium (1x2m) ve Large (2x2m) boyutlarında mevcut. Standart setin içerisinde çerçeve, gümüş/beyaz ve yarı saydam kumaş ve çanta bulunuyor. Fiyatları şöyle: Small 700TL, Medium 950TL ve Large 1500TL.

Yorum ekle

Yorum yapmak için tıklayın