Blog & Haberler

Canon EOS RP Sızan Fotoğrafları ve Özellikleri!

Canon, EOS R’nin ardından ikinci tam kare aynasız kamerasını duyurmak üzere hazırlanıyor. Yaklaşan Canon EOS RP, sızan fotoğraflarda ortaya çıktı:

Fotoğraflardan, RP’nin sadece değiştirilmiş özelliklere sahip olan aynı R gövdesi olmadığını görüyoruz. Tasarım ve form faktörünün gözle görülür derecede farklı olduğunu görebiliriz (ve RP daha küçüktür):

İlk olarak fotoğrafları yayınlayan Nokishita, Canon EOS RP’nin Dual Pixel CMOS AF ve DIGIC 8 görüntü işlemcili 26.2 megapiksel tam kare CMOS sensöre sahip olacağını bildirdi.

Fotoğraf makinesinin arkası aslında EOS R’ye oldukça benziyor, ancak “Çok İşlevli Dokunma Çubuğunu” ihmal ediyor:

Diğer özellikler arasında 5fps sürekli çekim, 100-40000 ISO aralığı (50-102400’e genişletilebilir), bir OLED elektronik vizör, 3 inç dönebilen LCD dokunmatik ekran, çift algılamalı IS, fotoğraf makinesinde DLO ve RAW geliştirme, ve C-RAW uyumludur.

Kameranın üst kısmı:

EOS R, bir batarya ve hafıza kartı ile 1.45lbs (660g), EOS RP ise sadece 1.07lbs (485g) ağırlığında.

Canon EOS RP’nin Canon’un tam kare aynasız serisinde daha düşük kaliteli bir kamera olacak, ancak Canon’un ayrıca ultra yüksek çözünürlükte (100MP + kelimesi var) olan amiral gemisi modelini piyasaya sürmeyi planladığı bildiriliyor.