Blog & Haberler

Adobe Premiere Pro, Hoparlörlere Zarar Verdi!

Bazı MacBook Pro sahipleri, Adobe Premiere Pro’yu kullanırken dizüstü hoparlörlerine fiziksel zarar verdiklerini bildirdi. Mevcut raporlara göre, hata hem Premiere Pro CC 12.0.1 hem de 12.0.2 kullanıcılarını etkiliyor gibi görünmekte, ancak yazılımın donanım hoparlörlerine fiziksel olarak zarar vermemesi gerektiğinden, sorunun sonuçları hakkında Apple tarafından da geri bildirim bekleniyor.

Çevrimiçi raporlara göre, sorun yeni MacBook Pro modellerini etkiliyor ve kullanıcılar ses ayarlarını düzenlerken ortaya çıkıyor. Etkilenen bir kullanıcı Adobe Premiere 2019’u kullandığını ve ayarları değiştirirken ‘kulaklarıma bile zarar veren yüksek sesle çarptığını’ bildirdi.

Sen de aramıza katıl, fotoğraf dünyasından uzak kalma!

Gürültü iddiaları, MacBook Pro’nun hoparlörlerinin ‘kullanılamaz’ hale gelmesine neden oldu. Hasarlı hoparlörleri tamir ederken değiştirilmesi gereken bileşenlerin sayısı nedeniyle, bir 2018 MacBook Pro kullanıcısına Kanada’daki bir Apple Store Genius Bar tarafından 600 dolarlık onarım ücreti verildi.

Premiere Pro ses hatası, kulaklık takarken en az bir kullanıcı tarafından yaşanmış durumda. Adobe’nin, bir kullanıcıya ‘Tercihler> Ses Donanımı> Varsayılan Giriş’ menüsü altındaki Premiere Pro içindeki MacBook Pro mikrofonunu devre dışı bırakması talimatını verdi, ancak bazı kullanıcılar sorun giderme sonrasında bile ses sorunu yaşadığını bildirdi.

Etiketler