Sergiler

‘Alt Tarafı’ Fotoğraf Sergisi Açıldı

Türkiye’nin Tokyo Büyükelçiliğinde Uzman Dr. Boğaç Ülker’in “Alt Tarafı” isimli fotoğraf sergisinin açılışı, Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde yapıldı.

Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde, 19 Aralık 2016’da silahlı saldırı sonucunda öldürülen Rusya’nın eski Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un isminin verildiği “Andrey Gennadiyeviç Karlov Sergi Salonu”nda gerçekleştirilen sergiye yabancı misyon temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda sanatsever katıldı.

Sen de aramıza katıl, fotoğraf dünyasından uzak kalma!

“Fotoğraflar, benim uyku ilacım”

Sergiye ilişkin AA muhabirine değerlendirmede bulunan Ülker, yapraklar, gölgeler ve yansımalar gibi çeşitli başlıklar altında topladığı fotoğraflarının arkasında iki hikayenin bulunduğunu söyledi.

Ülker, “Birincisi, bunlar benim uyku ilacım. Bir şeyler düşünmekten uyuyamadığım zamanlarda, yattığımda bunları seyrediyorum ve o beni sakinleştiriyor, uyumamı sağlıyor.” ifadelerini kullandı.

İkinci hikayenin ise yaprakların “tesadüf yoktur” fikrini anlatması olduğunu belirten Ülker, “Hep etrafımızda olan, hep düşen ama sonu gelmeyen. Bu, çeşitli inançlarda da zaten hep yaprak üstünden gider, Budizm’de de var, İslam’da da var. O yaprakların yitip gitmesi değil, dönüşümü. Tam tersine bana hayatı anlatıyor. Onun için yapraklar ilgimi çekiyor.” dedi.

Gölgenin de aslında ışığın ne tarafta olduğunu anlattığını dile getiren Ülker, bir şeyin kendisi kadar yansımalarının da anlattığı şeyler olduğuna dikkati çekti.

Yorum ekle

Yorum yapmak için tıklayın